5 شرط عمل وازکتومی شیراز سال 1403، کلیپ جراحی + تخفیف

author Image ادمین سایت
Calendar Icon 07 خرداد 1403
user Image زمان مورد نیاز برای مطالعه: 20 دقیقه

وازکتومی یا بستن لوله ی مردان در شیراز یک نوع عمل مردانه می باشد که تنها در جهت جلوگیری از بارداری انجام خواهد شد و هیچ عوارضی ندارد.

در ادامه توضیح مختصری در مورد وازکتومی ، شرایط انجام آن ، عوارض این عمل ، تاثیر این عمل بر بارداری، هزینه ی عمل و ... را توضیح خواهیم داد.

وازکتومی چیست؟

جراحی وازکتومی در شیراز شامل بریدن رگ های وازو دفران (رگ های وابران) می شود و مقصود از انجام این عمل جهت مسدود سازی لوله هایی است که باعث می شود اسپرم ها را از بیضه حمل کند. معمولاً در ناحیه تناسلی و هر بیضه که یک رگ وابران وجود دارد که چنانچه هر مردی عمل وازکتومی در شیراز را انجام دهد دیگر قابلیت باردار کردن یک زن را نخواهد داشت.

5 شرط عمل وازکتومی شیراز سال 1403، کلیپ جراحی + تخفیف

جراحی وازکتومی یا بستن لوله ی مردان در شیراز

 

شاید شما نیز این موضوع را بدانید که معمولاً اسپرم ها در داخل دو بیضه ساخته شده که درون کیسه بیضه قرار دارند و در داخل لوله به نام اپیدیدیم ذخیره خواهند شد که این لوله به هر بیضه متصل می باشد هنگامی که رابطه جنسی برقرار می‌ شود و یک مرد به انزال می‌ رسد. اسپرم ها به وسیله رگ های وابران از داخل اپیدیدیم حرکت کرده و با مایع منی ترکیب می شوند و بعد به بیرون از آلت حرکت می کنند.

 

تا پیش از آن که شما عمل وازکتومی را انجام دهید منی محتوای اسپرم و داخل بیضه ها قرار دارد اما پس از انجام جراحی دیگر هیچ اسپرم در منی وجود نخواهد داشت البته بیضه های مردان به این صورت است که در گذشت زمان باعث می شود که اسپرم کمتری تولید کنند که اسپرم های تولید شده نیز به وسیله بدن جذب خواهد شد.

 

امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه پزشکی روش های زیادی برای پیش گیری از بارداری وجود دارد که وازکتومی یکی از آن ها می باشد. وازکتومی نوعی عمل جراحی در اندام جنسی آقایان است که باعث عدم انتقال اسپرم به مایع منی می شود. این روش پیشگیری دائمی است مگر این که فرد دوباره تحت جراحی قرار گرفته و لوله های اسپرم بر را مجددا باز کند که انجام این عمل امروزه صد در صد و تضمینی نیست.

امروز با بررسی عمل وازکتومی در شیراز در خدمت شما عزیزان هستیم لطفا تا انتهای این مقاله پزشکی ما را همراهی کنید.

 

در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره یا رزرو نوبت از بهترین پزشکان شیراز، با پشتیبان سینا پزشک در واتساپ پیام دهید یا تماس بگیرید.
  09301810721

 

شرایط انجام عمل وازکتومی در شیراز

 

1- شرط اصلی جراحی وازکتومی یا عمل جراحی دستگاه تناسلی مردان شیراز یا بستن لوله ی مردان، تاهل است.

2- داشتن فرزند

3- رضایت کتبی همسر در مطب دکتر یا در محضر

4- این عمل، نیاز به استراحت مطلق ندارد.

5- روش های جراحی عمل به صورت بی حسی و سرپایی در مطب یا به صورت بی هوشی در اتاق عمل انجام می شود.

 

در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره یا رزرو نوبت از بهترین پزشکان شیراز، با پشتیبان سینا پزشک در واتساپ پیام دهید یا تماس بگیرید.
  09301810721

 

جراحی وازکتومی در شیراز چگونه انجام می شود؟

جراحی و عمل وازکتومی در شیراز

برای انجام جراحی عقیم کردن آقایان در شیراز لازم است که به یکی از پزشک اورولوژیست که متخصص مجاری ادراری و سیستم عمل جراحی دستگاه تناسلی مردان شیراز است مراجعه کنید و پزشک سعی می ‌کند که این عمل را در مطب خود به صورت سرپایی انجام دهد اما در برخی موارد خاص نیز ممکن است که جراح تشخیص دهد که عمل در یک بیمارستان عمل انجام شود و این تنها به دلیل اضطراب بیمار یا برخی از عوامل متعدد دیگر می باشد.

 

برای انجام جراحی وازکتومی در شیراز دو روش وجود دارد اما برخلاف سایر جراحی‌ ها پزشک ارولوژیست یا پزشک عمل جراحی دستگاه تناسلی مردان شیراز در دو روش از بی حس کننده موضعی جهت بی حس کردن کیسه بیضه استفاده خواهد کرد و بیمار نیز در حین عمل هوشیار می باشد.

در روشی که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد پزشک سعی می ‌کند برای دسترسی پیدا کردن به رگ های وابران که روی کیسه های بیضه قرار دارند یک یا دو برش کوچک را روی آن ها ایجاد کند و یک قسمت کوچک از رگ های وابران بریده و به طور کامل حذف خواهد شد.

 

در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره یا رزرو نوبت از بهترین پزشکان شیراز، با پشتیبان سینا پزشک در واتساپ پیام دهید یا تماس بگیرید.
  09301810721

 

وازکتومی نوعی عمل مردانه است که در میان اکثر روش های مختلف پیش گیری از بارداری موفق تر بوده و به صورت سر پایی نیز انجام می شود. در طی این عمل لوله هایی که اسپرم را به مایع منی منتقل می کنند مسدود شده و دیگر اسپرم در داخل مایع منی یافت نخواهد شد. البته لازم به ذکر است که این عمل تغییری در حجم و ظاهر مایع منی ایجاد نخواهد کرد فقط دیگر اسپرم در آن نیست و انتقال آن به رحم منجر به بارداری نخواهد شد. تحقیقات علمی ثابت کرده است که انجام وازکتومی در شیراز منجر به بروز ناتوانی جنسی نخواهد شد و فرد مانند گذشته قادر به برقراری رابطه جنسی خواهد بود.

 

پس از آن نیز پزشک مخصوص عمل جراحی دستگاه تناسلی مردان شیراز این دسترسی را دارد که انتهای رگ ها را به وسیله کاتر که یک دستگاه سوزاندن با حرارت می باشد به طور کامل بسته و محل هایی که روی آن ها برش ایجاد شده را بخیه بزند. پس از آن پزشک می ‌تواند با ایجاد کردن یک برش دیگر روی کیسه بیضه یا همان برش قبلی این عمل را به طور مجدد روی بیضه دیگر انجام دهد.

پس از آن که پزشک رگ ‌های وابران روی هر دو بیضه را به طور کامل سعی می ‌کند از چند بخیه یا چسب برای بستن برش ها در روی کیسه بیضه استفاده کند.

 

برای انجام عمل بستن لوله ی انتقال اسپرم مردان در شیراز یک روش دیگر نیز وجود دارد که پزشک بدون استفاده از تیغ جراحی سوراخ کوچکی را در یک قسمت کیسه بیضه ایجاد می کند. پزشک اورولوژیست که جراحی وازکتومی را انجام می دهد رگ وابران را پیدا کرده و سپس آن را از سوراخ بیرون بکشد و آن را می ‌برد و یک قسمت کوچکی از آن حذف خواهد شد. در این روش پزشک سعی می ‌کند که انتهای رگ وابران را به طور کامل سوزانده یا حتی این امکان وجود دارد که آن را گره بزنند و رگ را به جای اولیه خود باز گرداند این روند عمل روی دیگر بیضه نیز به طور مجدد تکرار خواهد شد.

 

در این روش وازکتومی بدون تیغ جراحی در شیراز به این دلیل که سوراخ های ایجاد شده بسیار کوچک می باشند احتیاجی نیست که بخیه شوند پس از انجام عمل این امکان وجود دارد که فرد در همان روز به خانه برگردد و ادامه استراحت خود را در منزل انجام دهد و در کمتر از یک هفته نیز بیمار به طور کامل بهبود پیدا می ‌کند.

 

وازکتومی در شیراز: یک روند رو به رشد

 

به نظر می رسد روند وازکتومی در شیراز ایران رو به افزایش است. گزارش هایی در رسانه های محلی از افزایش ناگهانی و چشمگیر تعداد مردانی که این روش پیشگیری از بارداری را انتخاب می کنند، منتشر شده است. این روند عمدتاً ناشی از تأکید فزاینده بر پیشگیری از بارداری در کشور و همچنین گرایش کلی زوج‌ها به داشتن خانواده‌های کوچک‌تر بوده است.

 

اگرچه این روش می تواند موضوعی بحث برانگیز باشد، اما افراد بیشتری از تمام مزایا و مزایای آن آگاه می شوند. وازکتومی یک روش ایمن، موثر و دائمی پیشگیری از بارداری است و خطرات بسیار کمی را در بر دارد. به طور کلی روشی ساده‌تر و سریع‌تر از سایر روش‌های پیشگیری از بارداری در نظر گرفته می‌شود، و همچنین می‌تواند مزایای زیادی برای هر دو شریک زندگی داشته باشد.

 

فواید وازکتومی یا بستن لوله مردان

 

یکی از بزرگترین مزایای انتخاب وازکتومی این است که یک نوع دائمی پیشگیری از بارداری است. برای مردان و زنانی که نمی‌خواهند پدر یا مادر فرزندی شوند، یا بچه‌ای دیگر نمی‌خواهند، این می‌تواند یک انتخاب ایده‌آل باشد. همچنین به آنها اجازه می دهد تا از هرگونه عارضه احتمالی که ممکن است هنگام استفاده از روش های دیگر جلوگیری از بارداری رخ دهد، اجتناب کنند.

 

مزیت دیگر این است که نسبت به سایر روش‌های پیشگیری از بارداری، ضرر کمتری دارد. برای خانم ها نیازی به یادآوری هفتگی قرص نیست و برای آقایان یک روش غیر جراحی با کمترین ناراحتی است. همچنین نیازی به زمان نقاهت طولانی ندارد، زیرا بیمار می تواند تنها چند روز پس از عمل به فعالیت های عادی خود ادامه دهد.

 

هزینه وازکتومی نیز معمولاً بسیار کمتر از هزینه سایر روش های پیشگیری از بارداری است. این می تواند یک عامل تعیین کننده اصلی برای برخی از زوج ها، به ویژه آنهایی باشد که برای تامین مخارج زندگی خود تلاش می کنند.

 

بستن لوله بارداری مردان در شیراز

 

خود این روش نسبتاً ساده است. یک بیهوشی داخل وریدی به بیمار داده می شود و سپس یک برش کوچک در کیسه بیضه بیمار ایجاد می شود. سپس مجرای دفران (لوله هایی که مسئول انتقال اسپرم هستند) قرار می گیرند و بخشی از هر لوله برداشته می شود، در نتیجه به طور موثر لوله بسته می شود و از انتشار هر گونه اسپرم جلوگیری می شود. کل این روش معمولا کمتر از یک ساعت طول می کشد و ممکن است به یک یا دو روز دوره نقاهت نیاز داشته باشد. پس از این، باروری مرد برای همیشه کاهش می یابد.

 

اکثر مردانی که در شیراز این عمل را انجام داده اند، اظهار می کنند که هیچ پشیمانی یا عارضه ای با آن ندارند. بسیاری دریافتند که این روش آنطور که پیش‌بینی می‌کردند مزاحم یا ناراحت‌کننده نبود و توانستند در عرض چند روز فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرند.

 

اگرچه ممکن است خطراتی مانند عفونت یا خونریزی جزئی وجود داشته باشد، اما این موارد نادر هستند و این روش به طور کلی بسیار ایمن و موثر است. در واقع، وازکتومی یکی از قابل اعتمادترین اشکال پیشگیری از بارداری در دسترس است.

 

نتیجه

 

وازکتومی یک روش ایمن و رواج فزاینده پیشگیری از بارداری دائمی در شیراز است. این می تواند مزایای بسیاری را برای هر دو طرف ارائه دهد، از جمله راه حل دائمی برای مسئله پیشگیری از بارداری. همچنین به طور کلی روش ساده‌تر و سریع‌تری نسبت به سایر روش‌های کنترل بارداری در نظر گرفته می‌شود و عموماً بسیار مقرون به صرفه‌تر است. برای آن دسته از زوج های شیرازی که مایلند به طور دائم از بارداری جلوگیری کنند، وازکتومی می تواند انتخاب ایده آلی باشد.

 

🛑 مزایای وازکتومی در پیشگیری از بارداری:

وازکتومی ، وازکتومی در شیراز ، مراکز رایگان وازکتومی

1- اثربخشی بالا

2- عدم نیاز به بیهوشی

3- دائمی بودن

4-تداخل نداشتن با فعالیت جنسی

5- عدم نیاز به یادآوری و مراجعه‌های مكرر

6- نداشتن اثر منفی بر قدرت مردانگی، میل جنسی و صفت‌های ثانویه‌ی مردانه (ریش، سبیل و صدای مردانه)

7- نداشتن عوارض برای سلامتی استفاده‌کننده در دراز مدت

8- عدم تأثیر بر حجم و ظاهر مایع منی و كیفیت تماس جنسی

9- افزایش لذت جنسی به دلیل از بين رفتن نگرانی حاملگی ناخواسته

10- نیاز كمتر به مراقبت‌های قبل و پس از عمل

11- احتمال بیشتر موفقیت عمل بازگشت

12- زمان كوتاه‌تر عمل جراحی

13- امكان كسب اطمینان از موفقیت عمل

14- عارضه‌های كمتر در مقایسه با بستن لوله‌های رحمی زنان

 

 

در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره یا رزرو نوبت از بهترین پزشکان شیراز، با پشتیبان سینا پزشک در واتساپ پیام دهید یا تماس بگیرید.

  09301810721

 

مراکز رایگان وازکتومی: امکانی برای بهبود سلامتی

وازکتومی به عنوان یکی از مداخلات پزشکی مهم در حوزه بهداشت مردان شناخته می‌شود. این عمل جراحی که در بسیاری از موارد برای بهبود کیفیت زندگی مردان ضروری است، در مراکز مختلف انجام می‌شود. اما گاهی اوقات می‌توان به راه‌هایی دست یافت که وازکتومی را به صورت رایگان انجام دهیم. در این مقاله به بررسی مراکز رایگان وازکتومی می‌پردازیم و اهمیت این امکان برای جامعه را بررسی می‌کنیم.

 

اهمیت مراکز رایگان وازکتومی

تهیه اطلاعات پیش‌فرض

قبل از تصمیم‌گیری در مورد وازکتومی رایگان، اهمیت تهیه اطلاعات پیش‌فرض در مورد این عمل جراحی بسیار مهم است. باید با دقت به مزایا و معایب آن پرداخته و تصمیمی آگاهانه بگیریم.

 

مراحل جراحی وازکتومی

مراحل جراحی وازکتومی شامل برش‌های جراحی و استفاده از تجهیزات خاص است. باید به دقت این مراحل را مورد بررسی قرار داد تا بفهمیم چگونه عمل انجام می‌شود.

 

مراقبت‌های پساجراحی

مراقبت‌های پساجراحی بسیار حیاتی هستند. اطمینان از دسترسی به مراکز مناسب برای این مراقبت‌ها بسیار مهم است.

 

دلایل برای انتخاب مراکز رایگان وازکتومی

آمار و اطلاعات مراکز رایگان وازکتومی

دسترسی به آمار و اطلاعات مراکز رایگان وازکتومی می‌تواند به ما در انتخاب بهتر کمک کند. باید تحقیقات لازم را انجام دهیم.

 

چگونگی دسترسی به مراکز رایگان وازکتومی

به دنبال راه‌های دسترسی به این مراکز باید باشیم. آیا محدودیت‌هایی برای دسترسی وجود دارد؟

 

آیا وازکتومی رایگان مناسب برای همه است؟

باید در نظر داشت که وازکتومی رایگان مناسب همه نیست و باید به نیازها و شرایط شخصی توجه کرد.

 

مزایا و معایب وازکتومی رایگان

در بررسی مزایا و معایب وازکتومی رایگان، باید تمام جوانب را در نظر بگیریم. آیا این گزینه بهترین گزینه است؟

 

نکات مهم برای انتخاب مرکز رایگان وازکتومی

برخی نکات مهم برای انتخاب مرکز مناسب برای وازکتومی شامل تخصص پزشکان، تجربه مراکز، و تجهیزات مورد استفاده است.

 

تجربه‌های بیماران

گفتگو با افرادی که وازکتومی رایگان انجام داده‌اند می‌تواند به دیگران در انتخاب کمک کند.

 

تاثیر وازکتومی رایگان بر جامعه

چگونه این امکان می‌تواند تاثیر مثبتی بر جامعه داشته باشد؟

 

آیا باید وازکتومی رایگان را انتخاب کنیم؟

نهایتاً، باید تصمیم بگیریم که آیا وازکتومی رایگان بهترین گزینه برای ماست یا نه.

 

مصاحبه با متخصصین پزشکی

مصاحبه با متخصصین پزشکی می‌تواند به ما در انتخاب درست کمک کند.

 

اطلاعات تکمیلی در مورد وازکتومی

در این قسمت به اطلاعات تکمیلی در مورد وازکتومی پرداخته و سوالات احتمالی را پاسخ داده می‌شود.

 

نتیجه‌گیری

وازکتومی یک موضوع مهم در حوزه بهداشت مردان است و انتخاب مرکز مناسب برای انجام آن بسیار اهمیت دارد. مراکز رایگان وازکتومی یک فرصت برای افرادی هستند که اقتصادی‌ترین راه را برای انجام این عمل جراحی می‌خواهند. اما باید با دقت به تمام جوانب این انتخاب نگاه کرد و تصمیمی آگاهانه بگیریم.

 

1. آیا وازکتومی رایگان برای همه مناسب است؟

وازکتومی رایگان مناسب همه نیست و باید به شرایط شخصی و نیازهای هر فرد توجه کرد.

 

2. چگونه می‌توان به مراکز رایگان وازکتومی دسترسی پیدا کرد؟

برای دسترسی به مراکز رایگان وازکتومی باید با مراکز مختلف تماس بگیرید و نیازهای خود را بررسی کنید.

 

3. چه مزایا و معایبی در وازکتومی رایگان وجود دارد؟

وازکتومی رایگان مزایا و معایب خود را دارد. باید به دقت این جوانب را بررسی کرد.

 

4. چگونه می‌توان تاثیر وازکتومی رایگان بر جامعه را بررسی کرد؟

تاثیر وازکتومی رایگان بر جامعه می‌تواند با مطالعات و تحقیقات اندازه‌گیری شود.

 

5. چگونه می‌توان به اطلاعات تکمیلی در مورد وازکتومی دست یافت؟

برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی در مورد وازکتومی می‌توانید با متخصصین پزشکی مشورت کنید و منابع معتبر را مطالعه کنید.

 

معرفی عقیم‌سازی مردان

عقیم‌سازی مردان به معنای از بین بردن توانایی تولید اسپرم در مردان است. این فرآیند می‌تواند به وسیله جراحی یا متداول‌ترین شیوه عقیم‌سازی مردان، با استفاده از موادی که اسپرم‌ها را از دسترس رحم به تخمک نمی‌گذارند، انجام شود.

 

اهمیت عقیم‌سازی مردان

1. پنجره‌ای برای برنامه‌ریزی خانواده

عقیم‌سازی مردان به افراد واجد شرایط کمک می‌کند تا به بهترین شکل ممکن برنامه‌ریزی خانواده کنند. این امکان به زوج‌ها اجازه می‌دهد تا تعداد فرزندان خود را کنترل کرده و به بهبود شرایط مالی و اجتماعی خود بپردازند.

 

2. پیشگیری از بیماری‌های وراثی

با عقیم‌سازی مردان، انتقال بیماری‌های وراثی از پدر به فرزندان به شدت کاهش می‌یابد. این یک راه مؤثر برای کاهش ابتلا به بیماری‌های ژنتیکی می‌باشد.

 

3. مسئولیت‌پذیری اجتماعی

عقیم‌سازی مردان می‌تواند به افراد کمک کند تا مسئولیت‌پذیرتری در ارتباطات جنسی خود داشته باشند و از تعداد نامنظم فرزندان جلوگیری کنند.

 

روش‌های عقیم‌سازی مردان

برای عقیم‌سازی مردان، متداول‌ترین روش‌ها عبارتند از:

 

وازکتومی: جراحی که تیوبهای انتقال اسپرم بسته می‌شوند.

استفاده از مواد مسدودکننده: موادی که اسپرم‌ها را مسدود می‌کنند و از دسترس رحم به تخمک جلوگیری می‌کنند.

مزایا و معایب عقیم‌سازی مردان

مزایا:

کنترل بهتر برنامه‌ریزی خانواده.

پیشگیری از انتقال بیماری‌های وراثی.

کاهش فشار اقتصادی و اجتماعی بر زوج‌ها.

معایب:

برگشت‌پذیری ممکن است مشکلات ایجاد کند.

نیاز به مراقبت‌های پساجراحی.

ممکن است باورهای فرهنگی و اجتماعی را نقض کند.

تأثیرات عقیم‌سازی مردان بر جامعه

عقیم‌سازی مردان تأثیرات گسترده‌ای بر جامعه دارد. این تأثیرات شامل کاهش نرخ تولد، کاهش بیماری‌های وراثی، و تغییر در تشکیل خانواده‌ها می‌شوند.

 

در نهایت، عقیم‌سازی مردان یک ابزار قدرتمند برای بهبود بهداشت مردان و جامعه به طور کلی است. انتخاب بهترین روش عقیم‌سازی و تصمیم گیری آگاهانه در این زمینه بسیار مهم است تا به نتایج مطلوب برسیم و تأثیرات مثبت آن را به حداکثر برسانیم.

 

رعایت بهداشت قبل از عمل وازکتومی در شیراز

 

یکی از مواردی که پیش از عمل وازکتومی باید به آن توجه کنید رعایت بهداشت است. همان گونه که گفته شد پیش از عمل وازکتومی‌ حتما دوش بگیرید و سعی کنید ناحیه تناسلی خود را از مو های زائد کاملا پاک کنید. رعایت بهداشت فردی پیش از عمل وازکتومی احتمال بروز عفونت را پس از عمل کاهش می دهد و سبب کوتاه تر شدن دوره نقاهت و تسریع  در فرآیند بهبودی زخم ها خواهد‌ شد.

 

دوره نقاهت پس از عمل وازکتومی چگونه است؟

 

منظور از دوره نقاهت یا کمون مدت زمانی است که جراحی صورت می گیرد تا زمانی که بیمار بهبودی کامل خود را پیدا کرده و نتایج حاصل از عمل نمایان خواهد شد. بسیاری از افراد این سوال را می پرسند که دوره نقاهت پس از وازکتومی چقدر طول می کشد؟

 

 در پاسخ به این سوال باید بگوییم از آن جایی که عمل وازکتومی نوعی جراحی سر پایی است که مدت زمان زیادی زمان نمی برد دوره نقاهت آن نیز بسیار کوتاه بوده و پس از یک روز استراحت بیمار قادر است فعالیت های خود را از سر بگیرد.

 

 البته لازم به ذکر است که پس از جراحی ممکن است چندین روز تا چند هفته بیمار احساس درد، تورم، سوزش، خارش و قرمزی در ناحیه تناسلی داشته باشد که به مرور زمان بهتر خواهد شد اما دوره نقاهت این جراحی که بیمار باید کاملا به استراحت بپردازد معمولا یک تا روز است. لازم به ذکر است که جهت مراقبت های بهتر و جلوگیری از بروز هر گونه مشکلی به مدت یک هفته پس از عمل از انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین خودداری کنید.

 

انجام جراحی وازکتومی در شیراز تا چه حد می تواند موثر باشد؟

 

می توان گفت که عمل جراحی وازکتومی vasectomy در شیراز به عنوان موثرترین روش پیشگیری از بارداری انتخاب شده و طبق تحقیقات و آمارهای اعلام شده پس از انجام جراحی وازکتومی و در سال‌ های اول در میان هر ۱۰ هزار زوج تنها ۱۵ تا ۲۰ درصد آن ها ممکن است که بارداری را تجربه کند.

 

معمولا پس از انجام جراحی وازکتومی، سریعاً تاثیر خود را نشان نخواهد داد و در یک دوره خاص نیاز است که فرد از روش های دیگری نیز برای پیشگیری از بارداری استفاده کند و این کار تنها در جهت پاکسازی اسپرم های باقی مانده در منی صورت می گیرد.

می توان گفت این پاکسازی را بین 15 تا20 انزال باید انجام دهند که حدود سه ماه طول خواهد کشید. اما این امکان نیز وجود دارد که در زمان طی کردن این دوره نیز در هر ۵ مرد ۱ نفر در منی خود اسپرم  داشته باشد و لازم است که برای پاکسازی کامل آن زمان بیشتری را صبر کنند.

می توانید اطمینان داشته باشید که پس از انجام جراحی وازکتومی در شیراز پزشک عمل جراحی دستگاه تناسلی مردان شیراز به طور کامل منی فرد را از نظر وجود اسپرم بررسی و معاینه می کند. این معاینه ممکن است که هر چند وقت یکبار لازم شود تا زمانی که تعداد اسپرم ها در منی فرد به صفر برسد در آن زمان فرد می‌ تواند وازکتومی را یک روش موثر در پیشگیری از بارداری بداند و از سایر روش های مختلف برای پیشگیری از باردار کردن شریک جنسی خود استفاده نکند.

 

سندروم درد بعد از وازکتومی در شیراز

 

احساس درد بعد از وازکتومی از عوارض دیررس این عمل به شمار می آید که ممکن است بلافاصله بعد از انجام وازکتومی یا سال ها بعد از انجام آن فرد آن را تجربه کند. سندروم درد بعد از وازکتومی در شیراز از بین سه مرد وازکتومی شده یک مرد را تحت تاثیر قرار می دهد. سندروم درد بعد از وازکتومی در شیراز می تواند به دلیل پر شدن بیش از حد لوله اسپرم، اعمال فشار به اجزای داخل بیضه، التهاب، گیر افتادن عصب و ... ایجاد شود.

 

 علت ایجاد بروز درد در برخی از آقایانی که این عمل را انجام داده اند به درستی مشخص نیست اما کسانی که در هنگام تحریک جنسی و رابطه جنسی این درد را تجربه کرده اند علت ایجاد درد در آن ها می تواند ناشی از حرکت شدید جریان اسپرم در لوله مسدود شده باشد.

 

آیا انجام عمل وازکتومی برای زنان نیز وجود دارد؟

 

عمل پیشگیری دائمی از بارداری در آقایان وازکتومی نامیده می شود. با این حال مشابه این عمل در بانوان نیز وجود دارد یعنی عمل جراحی که به طور دائمی از بارداری خانم ها جلوگیری کند این عمل توبکتومی Tubectomy نام دارد.

طی عمل توبکتومی در زنان لوله های فالوپ مسدود شده یا قسمتی از آن توسط جراحی برداشته می شود بنابراین تخمک دیگر قادر نخواهد بود که از لوله خارج شود و اسپرم نیز نمی تواند وارد لوله شود به همین دلیل بارداری دیگر صورت نخواهد گرفت.

انجام عمل توبکتومی در زنان بسیار پیچیده تر و زمان بر تر از عمل وازکتومی در مردان است و هزینه بیش تری نیز برای بیمار در بر دارد. پس از انجام عمل توبکتومی تخمک های ساخته شده جذب بدن زن می شوند.

 

مزایا و معایب عمل توبکتومی در زنان

 

عمل توبکتومی یکی از مناسب ترین روش های پیشگیری دائمی از بارداری در زنان به حساب می آید چرا که احتمال موفقیت و پیشگیری از بارداری پس از انجام این عمل بیش از ۹۹ درصد است و هیچ گونه اختلالی در سطح هورمون ها و فرآیند قاعدگی ایجاد نخواهد شد. از دیگر مزایای توبکتومی در زنان می توان به عدم تاثیر روی فعالیت های جنسی، بی نیازی از سایر روش های پیشگیری از بارداری و تاثیر بلافاصله پس از عمل اشاره کرد.

با وجود مزایای بسیار عمل توبکتومی همراه با معایبی است که از جمله آن ها می توان به عدم امکان بازگشت جراحی و باز کردن لوله ها، عدم پیشگیری از انتقال بیماری های مقاربتی، امکان عدم موفقیت عمل و جوش خوردن مجدد لوله ها و احتمال ایجاد بارداری خارج از رحم اشاره کرد.

 

عوارض انجام عمل وازکتومی در شیراز

عمل جراحی دستگاه تناسلی مردان شیراز، عمل وازکتومی

جراحی وازکتومی در شیراز یک عمل ایمن و موثر می ‌باشد اما ممکن است در برخی از آقایان نیز مشکلاتی پس از جراحی به وجود بیاید که سعی می ‌کنیم با بیان کردن آن ها تمامی آقایانی که قصد انجام این عمل را دارند آگاه کنیم:

 

ممکن است که پس از جراحی برخی از آقایان احساس ناراحتی، کبودی و مقداری تورم را به همراه داشته باشند که این علائم پس از گذشت دو هفته به طور کامل از بین خواهد رفت اما مشکلاتی که ممکن است پیش آید عبارتند از:

 

 • *هماتوم که همان خونریزی در زیر پوست است و باعث به وجود آمدن تورمی دردناک خواهد شد.
 • عفونت که علائم آن تب، قرمزی کیسه بیضه و حساسیت به لمس می باشد.
 • *به وجود آمدن یک توده که نام آن گرانولوما است و در کیسه بیضه ایجاد می‌ شود که ناشی از نشت اسپرم از رگ‌های وابران به درون بافت است.
 • *احساس کردن یک درد مداوم و طولانی در بیضه ها که این مورد به سندروم به درد پس از وازکتومی معروف می باشد و می توان گفت که تنها ۱۰ درصد آقایان به آن مبتلا خواهند شد.
 • *در برخی موارد نیز ممکن است که انجام این عمل عدم موفقیت به همراه داشته باشد البته لازم است این نکته را بگویم که این مورد یک احتمال بسیار ضعیف است. به طور تقریبی می‌توان گفت در هر ۱۰۰۰ نفری که جراحی وازکتومی در شیراز را انجام می‌دهند و تنها ۱۱ مورد آن هم در یک بازه زمانی طولانی یعنی به مدت دو سال شکست خواهد خورد.

 

لازم است بدانید که احتمال عدم موفقیت به عواملی مانند اشتباه در برخی تکنیک های جراحی بستگی دارد و در برخی مواقع نیز ممکن است که انتهای تولید شده توسط پزشک باز هم به یکدیگر برسند و رشد مجدد داشته باشند.

 

وازکتومی موقت

وازکتومی یکی از روش های دائمی برای پیشگیری از بچه دار شدن است و عملی به نام وازکتومی موقت در هیچ جای دنیا وجود ندارد. حال اگر برخی از افراد از انجام عمل وازکتومی پشیپان شده اند، می توانند عمل برگشت وازکتومی را انجام دهند که در موارد نادری موفقیت آمیز است.

فریز اسپرم

افرادی که قصد انجام عمل وازکتومی را دارند، اگر اسپرم خود را فریز کنند در صورت پشیمانی از انجام عمل وازکتومی می توانند با استفاده از اسپرم های فریز شده بچه دار شوند.آقایانی که قصد فریز کردن اسپرم دارند،

قبل از انجام وازکتومی و بستن لوله ها باید به پزشک متخصص خود مراجعه کنند. نمونه اسپرم باید از لحاظ سلامت و کیفیت مورد بررسی قرار گیرد و اگر توسط پزشک تایید شد، در بانک اسپرم ذخیره می شود. بانک اسپرم می تواند برای مدت زیادی اسپرم را ذخیره کند و آقایان با این اسپرم ها از طریق لقاح مصنوعی بچه دار شوند.

 

 

عمل وازکتومی معکوس (برگشت وازکتومی) چه محدودیت هایی دارد؟

 

عمل برگشت وازکتومی در شیراز، عملی بسیار سخت و پیچیده است و در موارد نادری با موفقیت همراه است بنابراین توصیه می شود قبل از انجام عمل وازکتومی در شیراز تمام جوانب را در نظر بگیرید و اگر احتمال می دهید در آینده از انجام این عمل پشیمان  شوید، از انجام آن صرف نظر کنید و یا اسپرم های خود را در بانک اسپرم ذخیره کنید.

عمل وازکتومی معکوس در مقایسه با عمل وازکتومی هزینه بیش تری دارد. برای انجام این عمل، می توانید از پزشکان متخصص و متبحر شیراز کمک بگیرید تا احتمال موفقیت عمل بالاتر رود.

 

رابطه عمل وازکتومی با بیماری های جنسی

 

همان طوری که گفته شود عمل وازکتومی به معنای بستن لوله مردان و قطع لوله اسپرم بر می باشد و بعد از انجام این عمل اسپرم در مایع منی مشاهده نمی شود اما انجام این عمل هیچ گونه ایمنی در برابر بیماری های مقاربتی ایجاد نمی کند و فرد پس از عمل وازکتومی هم چنان جهت جلوگیری از ابتلا به بیماری های مقاربتی باید نکات ایمنی را رعایت کند.

 

آیا عمل وازکتومی در شیراز بر روابط جنسی فرد تاثیر گذار است؟

 

امروزه متقاضیان بسیاری به پزشک مراجعه می کنند و در خواست عمل وازکتومی دارند. شیراز نیز یکی از شهر هایی است که متقاضیان زیادی در عمل های مربوط به پیشگیری از بارداری از جمله وازکتومی دارد. اما ممکن است این سوال برلی آن ها پیش بیاید که آیا وازکتومی بر روابط جنسی فرد تاثیر گذار است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر.

 

 عمل وازکتومی به معنای حذف اسپرم از مایع منی است و هیچ گونه تغییری در نعوظ و حتی حجم مایع منی ایجاد نمی کند چرا که اسپرم ها تنها درصد بسیار کمی از حجم مایع منی را تشکیل می دهند و از بین رفتن آن ها تغییر چندانی در حجم و میزان مایع منی ایجاد نمی کند.

 

معایب عمل وازکتومی یا بستن لوله ی مردان؛

 

انجام عمل وازکتومی علیرغم این که دارای مزایایی است معایب خاص خود را نیز دارد. از جمله معایب عمل وازکتومی در شیراز می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 

 • *انجام عمل بازگردانی وازکتومی بسیار مشکل بوده و بیمه هیچ هزینه ای در قبال بازگردانی این عمل پرداخت نخواهد کرد.
 • *پس از انجام عمل وازکتومی تا چندین ماه ممکن است که اسپرم در مایع منی ظاهر شود بنابراین تا زمانی که از عدم وجود اسپرم در مایع منی اطمینان نداشته باشید باید هم چنان از روش های پیشگیری از بارداری استفاده کنید.
 • *احتمال اتصال لوله ها بعد از عمل وجود دارد اما عمل بازگردانی وازکتومی حتمی و صد در صد نخواهد بود بنابراین ممکن است که فرد برای همیشه قدرت باروری خود را از دست بدهد.
 • * انجام عمل وازکتومی مانع از ابتلا به بیماری های مقاربتی نمی شود بنابراین برای پیش گیری از این بیماری ها همواره باید نکات ایمنی را در حین برقراری رابطه جنسی رعایت کنید.

 

چه افرادی می ‌توانند جراحی وازکتومی در شیراز را انجام دهند؟

هزینه عمل بستن لوله مردان، هزینه عمل وازکتومی

معمولاً انجام این عمل بیشتر بر اساس سن فرد انجام خواهد شد اما پزشکان  این نوع جراحی را برای افراد کمتر از ۵۰ سال و یا آن دسته از کسانی که دارای یک فرزند نیستند یا حتی یک فرزند دارند این عمل را توصیه نمی کند.

پیشنهاد اکثر پزشکان این است که قبل از انجام عمل وازکتومی به همراه همسر خود به یک مشاور خانواده برای دریافت کردن راهنمایی ‌های لازم مراجعه کند. در صورت انجام این عمل در برخی مواقع نیز امکان بازگشت به حالت اولیه نیز از وجود دارد که این کار با انجام یک عمل وازکتومی بدون تیغ جراحی و به صورت سرپایی یا در بیمارستان امکان پذیر می باشد.

 

 

هزینه ی عمل وازکتومی در شیراز:

 

بستن لوله مردانه: هزینه آن چقدر است؟

 

بستن لوله‌ها که معمولاً به عنوان «عقیم‌سازی مردانه» شناخته می‌شود، یک روش جراحی است که شامل بسته شدن دائمی لوله‌های مرد است. گاهی اوقات از آن به عنوان "بسته بودن لوله ها" یاد می شود. این روش برای جلوگیری از بارداری انجام می شود، و آن را به روشی محبوب برای پیشگیری از بارداری برای زوج هایی تبدیل می کند که قبلاً اندازه خانواده مورد نظر خود را تکمیل کرده اند.

 

قبل از انجام این روش، بسیاری از مردان در مورد هزینه بستن لوله های رحمی مرد تعجب می کنند. اگرچه هزینه از ارائه دهنده ای به ارائه دهنده دیگر متفاوت است، هزینه این روش معمولاً بین 750 تا 1200 دلار است. مقدار دقیق بستگی به مکان و نحوه انجام این روش دارد. در برخی موارد ممکن است تحت پوشش بیمه قرار گیرد که می تواند هزینه را کاهش دهد.

 

علاوه بر هزینه واقعی عمل، هزینه های دیگری نیز در ارتباط با فرآیند بستن لوله ها وجود دارد. به عنوان مثال، معمولاً هزینه ای برای مشاوره وجود دارد که باید به ارائه دهنده پرداخت شود. هزینه مشاوره به تنهایی می تواند از 150 تا 500 دلار متغیر باشد، اگرچه ممکن است در برخی موارد تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

 

همچنین هزینه آزمایشات قبل از جراحی نیز باید قبل از عمل انجام شود. این آزمایشات معمولاً شامل تجزیه و تحلیل مایع منی و آزمایش خون است. بسته به ارائه دهنده، این آزمایشات می تواند تا 400 دلار هزینه داشته باشد. برخی از ارائه دهندگان ممکن است در صورت تکمیل آزمایشات در مرکز آنها تخفیف ارائه دهند.

 

هزینه وازکتومی

 

یکی دیگر از روش های پیشگیری از بارداری مردانه، روش وازکتومی است. مانند بستن لوله ها، وازکتومی یک شکل دائمی پیشگیری از بارداری است. با این حال، این روش به جای بستن لوله‌ها، اسپرم مرد را می‌بندد.

 

هزینه وازکتومی بسته به ارائه دهنده و امکانات می تواند بسیار متفاوت باشد. به طور کلی، هزینه از 300 دلار تا 1000 دلار متغیر است. اگر یک بیمارستان درگیر باشد، هزینه ممکن است به میزان قابل توجهی بالاتر باشد. در برخی موارد، حتی ممکن است تحت پوشش بیمه قرار گیرد، اگر بتوان آن را به عنوان یک ضرورت پزشکی طبقه بندی کرد.

 

علاوه بر هزینه خود عمل، ممکن است هزینه های مرتبط دیگری نیز وجود داشته باشد، مانند آزمایشات قبل از جراحی و بیهوشی. هزینه‌های این خدمات می‌تواند متفاوت باشد، بنابراین مهم است که قبل از موافقت با روش، از ارائه‌دهنده یک پیشنهاد جامع بخواهید.

 

عمل وازکتومی در شیراز به 2 روش انجام می شود که هزینه ی هر کدام متفاوت است:

 

1- عمل به صورت سرپایی در مطب یا وازکتومی بدون تیغ جراحی:

این عمل وازکتومی بدون تیغ جراحی و به صورت بی حسی و سرپایی در مدت زمان حدود 30 دقیقه در مطب توسط پزشک مورد نظر انجام می شود که هزینه ی این روش پایین می باشد و پزشک فقط دستمزد خود را از بیمار دریافت می کند.

2- عمل در بیمارستان:

این عمل به صورت بی هوشی یا بی حسی در اتاق عمل بیمارستان توسط پزشک عمل جراحی دستگاه تناسلی مردان شیراز انجام می شود و به دلیل انجام این عمل در بیمارستان، علاوه بر هزینه ی دستمزد خود دکتر، هزینه های بیمارستان و بستری و لوازم مصرفی هم از بیمار دریافت می شود که نسبت به روش اول ممکن است حدود هزینه دو برابر شود.

 

هزینه بستن لوله مردان

 

در سال های اخیر و دهه پیش از ۹۰ انجام عمل وازکتومی در شیراز به صورت رایگان انجام می شد چرا که در این دهه کشور ایران با افزایش جمعیت رو به رو شده بود.

در آن زمان مراکزی تحت عنوان مراکز رایگان وازکتومی در شیراز وجود داشتند که افراد می توانستند با مراجعه به این مراکز عمل وازکتومی را انجام دهند. اما امروزه با کاهش چشم گیر جمعیت دیگر عمل وازکتومی رایگان انجام نمی شود و همراه با هزینه می باشد که آن هم باش شروط داشتن سن بالای 30 و داشتن حداقل 1 فرزند انجام می شود. هزینه این عمل بسته به شرایط بیمار، محل جراحی، دقت پزشک، نوع جراحی و .... می تواند متفاوت باشد.

 

آیا امکان باز کردن مجدد لوله بعد از وازکتومی در شیراز وجود دارد؟

 

لوله ای که در بیضه باعث انتقال اسپرم به مایع منی می شود وازدفران نام دارد. این لوله طی انجام عمل وازکتومی در شیراز مسدود خواهد شد. ممکن است این سوال برای بسیاری از افراد به وجود آید که بعد از انجام عمل وازکتومی امکان باز کردن مجدد این لوله وجود دارد؟

 

در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله در صورتی که فرد قصد زاد آوری مجدد داشته باشد می تواند این لوله را به روش جراحی دوباره باز کند. البته موفقیت انجام عمل باز کردن این لوله ها صد در صد نخواهد بود چرا که ممکن است در طول زمان و در اثر فشار ناشی از جریان اسپرم در لوله های مسدود شده، بافت این لوله ها تخریب شود و دوباره قابل پیوند نباشد در این صورت وازکتومی برای همیشه منجر به ناباروری فرد خواهد شد.

 

 علیرغم این که عمل وازکتومی عملی بسیار آسان و ارزان قیمت است عمل بازگشت آن و باز کردن این لوله ها عمل سختی است و به طبع آن قیمت بالایی هم خواهد داشت. برای باز کردن این لوله ها از روش میکروسرجری استفاده می کنند.

به این ترتیب که لوله های وازدفران و لومن به واسطه نخ جراحی بسیار ظریف از طریق دید میکروسکوپی پیوند داده خواهند شد. بعد از انجام عمل بازکردن لوله ها جهت باروری مجدد ممکن است فرد نیاز به زمان طولانی و مصرف دارو های خاص داشته باشد.

 

برای مطالعه ی کامل مقاله ی وازکتومی در شیراز، کلیک کنید >>  عمل برگشت وازکتومی در شیراز و درصد موفقیت این جراحی

 

 

تاثیر عمل وازکتومی در بروز سرطان

 

هم چنین ممکن است که برخی از افراد تصور کنند که انجام عمل وازکتومی زمینه را برای ابتلا به سرطان های مردانه بیش تر می کند. اما چنین چیزی حقیقت ندارد و انجام عمل وازکتومی هیچ گونه تاثیری در بروز سرطان در مردان نخواهد داشت.

در سال های اخیر تحقیقات نشان داده بود که انجام این عمل خطر ابتلا به سرطان پروستات را افزایش خواهد داد که محققین بعد از تلاش های بسیار دریافتند که انجام عمل وازکتومی هیچ گونه رابطه ای با ابتلا به سرطان پروستات ندارد و بررسی های انجام شده نشان می داد که افرادی که این عمل را انجام داده بودند بسیار کم تر از افراد معمولی به سرطان پروستات مبتلا می شدند.

 

عمل بازگردانی وازکتومی در شیراز چگونه است؟

 

گرچه عمل وازکتومی در شیراز یک نوع عمل دائمی به حساب می آید اما در برخی از موارد و با تمایل فرد این عمل قابل بازگردانی می باشد. در این روش جهت تشخیص توانایی باروری فرد ابتدا باید لوله های وابران قطع شده دوباره به هم وصل شوند. در عمل بازگردانی وازکتومی در شیراز در ابتدا باید برش هایی در کنار کیسه بیضه ایجاد شود.

پس از آن انتهای لوله های وابران  به هم وصل خواهد شد و سپس مقداری از مایع که نزدیک ترین نقطه به بیضه باشد برداشته می شود این مرحله جهت تشخیص باروری فرد انجام می شود اگر فرد قدرت باروری خود را از دست داده باشد انجام این عمل بی فایده است. یکی از روش های انجام عمل بازگردانی وازکتومی میکرو سورجیکال microsurgical نام دارد.

در این روش که دقت و کیفیت بسیار بالایی نیز دارد از میکروسکوپی با دقت بسیار بالا استفاده می شود تا انتهای دو لوله را دوباره به هم وصل کند. هزینه عمل وازکتومی با استفاده از این روش معمولا کمی بالا است اما تا ۸۰ تا ۹۹ درصد انجام عمل وازکتومی با این روش قابل بازگردانی خواهد بود. 

 

مدت زمان مورد نیاز برای ظهور اسپرم در مایع پس از عمل بازگردانی؛

 

به طور کلی مدت زمانی که بعد از عمل بازگردانی مورد نیاز است که اسپرم دوباره در مایع منی ظاهر شود و بارداری صورت بگیرد حداقل سه ماه است که این زمان در همه افراد یکسان نیست و در برخی دیگر ممکن است حتی تا یک سال یا ۱۵ ماه به طول بیانجامد. البته ذکر این موضوع در این جا ضروری است که عمل بازگردانی برای تمامی افراد جواب نخواهد داد و برای باروری بهتر است مدت زمان زیادی از  جراحی وازکتومی نگذشته باشد.

 

بچه دار شدن پس از وازکتومی

 

 

به طور کلی می توان گفت احتمال بچه دار شدن پس از عمل وازکتومی بسیار کم است و از بین ۱۰۰۰ نفری که این عمل را انجام داده اند، ۱۱ نفر ممکن است بچه دار شوند. درصد موفقیت عمل به تکنیک عمل و مهارت پزشک بستگی دارد. اگر پزشک در طول عمل وازکتومی دو سر لوله واز را برش داده و سپس گره بزند، موفقیت عمل بالا رفته و احتمال بچه دار شدن بسیار کاهش می یابد.

 

 

موفقیت وازکتومی چند روز پس از انجام عمل مشخص می شود؟

 

وازکتومی یکی از روش های مطمئن پیشگیری از بچه دار شدن است که احتمال موفقیت آن ۱۰۰ درصد است.  موفقیت وازکتومی سه ماه پس از انجام عمل و بعد از ۲۰ بار انزال، هنگامی که تعداد اسپرم های موجود در مایع منی به صفر رسید، مشخص می شود. پس مردانی که عمل وازکتومی را انجام داده اند باید توجه داشته باشند که تا مدت زمانی که شمار اسپرم های آن ها به صفر رسید، احتمال بچه دار شدن وجود دارد و در صورت برقراری رابطه جنسی، باید به این نکته توجه کنند.

 

پس از انجام وازکتومی، اسپرم های تولید شده به کجا می روند؟

 

پس از انجام عمل وازکتومی تعداد اسپرم های تولید شده به تدریج کم می شوند و این مقدار کم نیز با گذشت زمان در بدن جذب می شود بنابراین می توان گفت وازکتومی یک عمل سبک و سرپایی است که بهترین و مطمئن ترین راه پیشگیری از بچه دار شدن به شمار می رود.

 

وازکتومی و حجم مایع منی:

 

برخی از افراد به اشتباه فکر می کنند که پس از انجام عمل وازکتومی حجم مایع منی کاهش می باید که تصوری نادرست است. مقدار مایع منی خارج شده پس از هر انزال ۳ تا ۶ سی سی است و هم چنین مقدار مایع منی حاوی اسپرم که از لوله اپیدیدیم وارد لوله واز می شود، ۰.۳  سی سی است. پس از انجام عمل فقط همین حجم ۰.۳ از مایع منی کم شده که خیلی به چشم نمی آید.

 

 

آمادگی های لازم قبل از انجام عمل وازکتومی

 

قبل از انجام عمل وازکتومی و رفتن به اتاق عمل حتما نکات زیر را در نظر داشته باشید؛

 

 • 1- به مدت یک هفته قبل از عمل از مصرف داروهای ضد التهاب مانند آسپرین و داروهای رقیق کننده خون مانند کلوپیدوگرل خودداری کنید.
 • 2- قبل از خارج شدن از خانه و رفتن به اتاق عمل استحمام کنید.
 • 3- قبل از انجام عمل وازکتومی تا حد ممکن موهای اسکروتوم بیضه را تا حد ممکن پاک سازی کنید.
 • 4- پزشک را در جریان بیماری های قبلی، حساسیت دارویی و داروهایی که در حال مصرف هستید قرار دهید.
 • 5- پرونده پزشکی خود را در روز عمل به همراه داشته باشید و با لباص های مخصول به اتاق عمل بروید.

 

مراقبت های لازم پس از انجام عمل وازکتومی در شیراز

 

بعد از انجام عمل وازکتومی لازم است که فرد مراقبت هایی را انجام دهد تا نتیجه سریع تر بگیرد. از جمله این موارد می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 

 • 1- به مدت یک روز بعد از انجام جراحی به دستور پزشک از دارو های مسکن و آنتی بیوتیک استفاده کنید.
 • 2- ممکن است چند ماهی طول بکشد تا نتیجه حاصل شود و مایع منی به طور کامل از اسپرم پاک سازی شود در طول این مدت از روش های جلوگیری کننده دیکری استفاده کنید. بعد از گذشت سه ماه مایع منی مورد آزمایش قرار می گیرد و این آزمایشات تا جایی تکرار می شود که مایع منی از نظر وجود تعداد اسپرم صفر شود.
 • 3- تا چند روز بعد از عمل از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید. تا حد ممکن به پشت بخوابید و مقداری پا های خود را بالا ببرید تا تورم و التهاب ناشی از جراحی بهبود یابد.

این مطلب صرفا جنبه‌ی آموزش و اطلاع‌رسانی دارد. پیش از استفاده از توصیه‌های این مطلب حتما با پزشک متخصص مشورت کنید. برای اطلاع از برنامه کاری پزشکان و رزرو نوبت کلیک کنید.

Link Icon اشتراک گذاری:
whatsApp FaceBook Twitter Mail telegram

دیدگاه شما

پاسخ
user Icon
comment

1 نظر در صف بررسی

پزشکان پیشنهادی