ترمیم یا حذف قوز بینی در شیراز

author Image ادمین سایت
Calendar Icon 14 مرداد 1401
user Image زمان مورد نیاز برای مطالعه: 10 دقیقه
Blog Image

بینی یکی از مهم ترین اجزای صورت می باشد که در صورت مناسب بودن آن، تاثیر بسیار زیادی در زیبایی صورت دارد. برخی از افرادی ه۶ از داشتن بینی بزرگ و قوز دار رنج می برد، از اعتماد به نفس پایینی برخورار هستند و همواره در پی یافت یک متخصص زیبایی برای رفع این مشکل هستند.

پزشکان بسیار زیادی در سراسر کشور وجود دارد که عمل زیبایی بینی را به خوبی انجام می دهند، اما بهترین، حاذق ترین و با تجربه ترین جراحان زیبایی در شیراز وجود دارد.

آیا قوز بینی قابل برداشت است؟

برداشتن قوز بینی یکی از عمل های بسیار شایع می باشد که طرفداران زیادی دارد. همه افراد تمایل دارند که به بهترین شکل ممکن، قوز بینی خود را رفع کنند. امروز در این مقاله قصد داریم شما را با ترمیم یا حذف قوز بینی در شیراز، آشنا کنیم. اگر علاقه مند به این موضوع هستید، لطفا تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 برداشتن قوز بینی یکی از عمل های بسیار شایع می باشد که طرفداران زیادی دارد. همه افراد تمایل دارند که به بهترین شکل ممکن، قوز بینی خود را رفع کنند. امروز در این مقاله قصد داریم شما را با ترمیم یا حذف قوز بینی در شیراز، آشنا کنیم. اگر علاقه مند به این موضوع هستید، لطفا تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

قوز بینی و عمل قوز بینی چیست؟

 

در بخش میانی بینی برخی از افراد، قسمتی وجود دارد که سبب به وجود آمدن قوز بینی شده است، در عمل جراحی قوز بینی، این قسمت را حذف می کنند. به وجود آمدن قوز بر روی بینی هم می تواند دلیل ژنتیکی داشته باشد و هم این که در اثر تروما یا همان ضربه به بینی به وجود آمده باشد. حذف برآمدگی یا همان قوز موجود بر روی بینی، یکی از رایج ترین مشکلات در بین افراد متعددی است که با عمل جراحی قوز بینی یا عمل جراحی بینی استخوانی کاملا رفع می شود.

 

معمولا در افرادی که با مشکل  قوز بینی دست و پنجه نرم می کنند، استخوان و غضروف واقع در پشت بینی آن ها، از حالت طبیعی خارج شده است و نیاز به اصلاح دارد. دلیل به وجود آمدن قوز بینی در افراد مختلف، متفاوت است و تشخیص دلیل قوز بینی توسط پزشکان متخصص، تاثیر بسیار زیادی در بهبود عمل جراحی دارد.

 

 ممکن است قوز بینی در اثر ضربه شدید به قسمت پایینی و صاف شدن آن و درنتیجه ایجاد قوز در قسمت بالایی بینی، به وجود آید و یا در دوران کودکی، بینی شما ضربه دیده باشد و مراکز رشد میکروسکوپی استخوان و غضروف بینی دچار اختلالاتی شده باشند و در نتیجه باعث تغییر شکل بینی در بزرگسالی شود.

 

اندازه قوز بینی در همه افراد شبیه هم نیست و ممکن است برخی از افراد فقط یک برآمدگی بسیار کوچک بر روی بینی دارند و قوز بینی در برخی دیگر از افراد بسیار بزرگ است. در هر دو صورت ذکر شده، می توان با مراجعه به متخصصان جراحی قوز بینی در شیراز، اقدام به حذف مشکل مربوطه نمود.

 

گاهی دیده می شود استخوان و قوز بینی در افراد، بسیار بزرگ تر از چیزی است که به با چشم می بینیم. زیرا در این صورت برآمدگی در قسمت زیر چشم بسیار کم است. پزشکان برای رفع این مشکل، از یک گرافت غصروفی برای بالا بردن ناحیه زیر چشم و رفع فرو رفتگی آن، استفاده می کنند.  در برخی دیگر از افراد ممکن است قوز بینی در اثر آسیب دیدگی به بینی در دوران کودکی و هم چنین ضربه به دو سوم قسمت پایینی بینی به وجود آید، که در این صورت  باعث کاهش ارتفاع سپتوم یا همان تیغه بینی می شود. به این مورد دفورمیتی زینی گفته می شود.

 

 در این صورت پزشکان متخصص در شیراز، با استفاده از یک گرافت غضروفی اقدام به افزایش ارتفاع سپتوم در قیمت پایینی بینی و رفع فرو رفتگی موجود در بینی، می کنند. با انجام این اقدامات توسط پزشک، قوز بینی به راحتی  رفع می شود.

 

وجود قوز بینی در افراد مختلف، تا حد زیادی از زیبایی صورت آن ها می کاهد و در لحظه رو در رو شدن با دیگران، نا خودآگاه توجه فرد مقابل به قوز بینی جلب می شود و این امر باعث کاهش اعتماد به نفس فرد می شود، تا این که فرد به دنبال یک پزشک متخصص برای رفع این مشکل، می گردد. اما با این حال افراد زیادی هستند که از عمل جراحی بینی و بیهوشی ترس دارند و یا بیهوش شدن آن ها از نظر پزشک به صلاح نباشد.

 

 

قبل از درمان قوز بینی چه اقداماتی باید انجام داد؟

 

هنگامی که فردی با بینی قوز دار به پزشک متخصص مراجعه می کند، پزشک قبل از انجام عمل، صورت و بینی فرد را به طور دقیق معاینه و ارزیابی می کند.  در این صورت پزشک با استفاده از عکس های رادیولوژی که از بینی فرد می گیرد، موقعیت فرد را به صورت استاندارد ارزیابی می کند.  این ارزیابی های قبل از عمل به کمک عکس های گرفته شده، به پزشک کمک می کند تا دلیل ایجاد قوز بینی را به خوبی تشخیص دهد. در بیش تر موارد، دیده شده است که قوز بینی در اثر بزرگ شدن استخوان و تیغه پیشت بینی به وجود می آید.

 

در عمل حذف قوز بینی، پزشک متخصص باید به سر بینی نیز توجه ویژه ای داشته باشد، زیرا در غیر این صورت؛ نتیجه عمل حذف قوز بینی، رضایت بخش نخواهد بود. به جز توجه به سر بینی، پایه بینی نیز یکی از مواردی است که باید تحت بررسی قرار گیرد.

اگر پایه بینی کوچک باشد، احتمال این که ظاهر بینی فرد دارای برآمدگی آشکارتری باشد، بیش تر خواهد بود. بنابراین همه افرادی که قصد عمل قوز بینی دارند، باید قیل از عمل جراحی، تحت معاینه ها و عکس برداری های متعددی انجام گیرند تا نتیجه مطلوبی از عمل دریافت کنند.

 

راه های تشخیص بینی های قوز دار، عقابی و استخوانی:

 

همان گونه که در بالاتر به آن اشاره شد، قوزهای بینی انواع مختلفی دارند و در همه افراد شبیه هم نیستند، به طور کلی قوزهای بینی در سه دسته زیر قرار می گیرد:

 

 1. قوز واقعی بینی:

در این نوع قوز، طول برآمدگی نوک بینی با فاصله بین لب و بینی برابر است.

 

 1. قوز کاذب بینی:

طول برآمدگی نوک بینی در این نوع قوز، کم تر از فاصله بین لب و بینی می باشد.

 

 1. قوز پنهان بینی:

در قوز پنهان، طول برآمدگی نوک بینی، بیش تر از فاصله لب و بینی است.

 

تشخیص نوع قوز بینی شما توسط پزشک متخصص انجام می شود و اگر تشخیص به درستی انجام شود، پزشک می تواند با توجه به نوع قوز بینی، مناسب ترین عمل را، انجام دهد. به عنوان مثال، برای حذف قوز کاذب بینی، پزشک متخصص اقدام به اصلاح برآمدگی نوک بینی می کند.

راه حل های موجود برای رهایی از قوز بینی بدون نیاز به عمل جراحی:

 

 1. برداشتن قوز بینی بدون انجام عمل جراحی با استفاده از نخ و فیلر:

 

در این روش فرد مورد نظر نیازی نیست تا تحت تاثیر عمل های جراحی سنگین قرار گیرد. پزشکان متخصص در این روش با استفاده از نخ و فیلر، به اصلاح عیب های موجود در بینی مانند قوز بینی و افتادگی بینی می پردازند. امروزه همه افراد به دنبال راه حل های کم خطر و کم عارضه برای حذف قوز بینی خود هستند. با توجه به جراحی های بینی و مراقبت های بعد از آن، پزشکان نیز به دنبال روش های ساده برای ترمیم و حذف قوز بینی هستند. برداشتن قوز بینی توسط نخ و فیلر، جلوی بسیاری از خطرات ناشی از عمل جراحی بینی را می گیرد.

 

روش برداشتن قدز بینی با استفاده از نخ، تا دو سال دوام و ماندگاری دارد. کلاژن سازی و افزایش عروق خونی در اطراف نخ باعث می شود حتی بعد از گذشت دو سال، اثرات مفیدی از  نخ وجود داشته باشد.

 

 1. حذف قوز بینی بدون نیاز به عمل جراحی توسط سوهان کشیدن یا رسپینگ در عمل زیبایی بینی:

 

سوهان استفاده شده در این روش همانند سوهان ناخن، دندانه دار و فلزی است. به وسیله سوهان بر روی پوست خراشی ایجاد می شود و عملیات سوهان کشی را انجام می دهند؛ سپس قسمت مورد نظر را با سرم شست و شو می دهند.

 

رفع قوز بینی با عمل جراحی و عمل غیر جراحی، چه تفاوتی دارد؟

 

 • 1- رفع قوز بینی بدون نیاز به عمل جراحی در شیراز، نیاز به مراقبت پس از عمل نداد. در صورت ایجاد کبودی و تورم، که احتمال آن بسیار کم است؛ بعد از ۳ الی ۴ روز، برطرف می شود.
 • 2- در روش جراحی بینی فرد به طور کامل بیهوش می شود و در جریان عمل قرار نمی گیرد، اما در روش غیر جراحی، فرد کاملا هوشیار است و می تواند مرحله به مرحله تزریق را در آینه نگاه کند و با پزشک مشورت کند.
 • 3- در جراحی قوز بینی بدون عمل، عوارض ناشی از بیهوشی  که گاهی می تواند برای فرد خطرناک باشد، وجود ندارد.
 • 4- در برداشتن قوز بینی بدون عمل، درد پس از رفع قوز بینی از بین می رود یا بسیار کم است
 • 5- یکی از مواردی که بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است، این است که در روش حذف قوز بینی، نیازی به زدن چسب و پانسمان بر روی بینی نیست.

 

با توجه به موارد فوق الذکر، اگر بینی شما به دلایل مختلف دچار برآمدگی و قوز شده است، می توانید بدون انجام دادن عمل های جراحی سنگین، تحت نظر پزشکان متخصص در شیراز، اقدام به حذف قوز بینی خود کنید. پزشکان متخصص با انجام آزمایشات و بررسی های لازم می توانند قوز بینی شما را به بهترین شکل ممکن رفع کنند. از توجه شما سپاس گزاریم.

این مطلب صرفا جنبه‌ی آموزش و اطلاع‌رسانی دارد. پیش از استفاده از توصیه‌های این مطلب حتما با پزشک متخصص مشورت کنید. برای اطلاع از برنامه کاری پزشکان و رزرو نوبت کلیک کنید.

Link Icon اشتراک گذاری:
whatsApp FaceBook Twitter Mail telegram

دیدگاه شما

پاسخ
user Icon
comment

1 نظر در صف بررسی

پزشکان پیشنهادی