Folder Icon

دسته بندی ها

8

جدیدترین مطالب مجله سلامت سینا پزشک

Ad

پربازدید ترین مطالب سینا پزشک

جدیدترین ویدیو ها

5 شرط انجام عمل وازکتومی در شیراز در سال 1401، کلیپ صفر تا صد جراحی + هزینه

وازکتومی یا بستن لوله ی مردان در شیراز یک نوع عمل مردانه می باشد که تنها در جهت جلوگیری از بارداری ا ...

Calendar Icon 11 آذر 1401 |
Calendar Icon 34 نظر
ادامه مطلب
Ad

بهترین پزشکان سینا پزشک

منتخب سینا پزشک

ضعف در بارداری نشانه ی چیست؟ زنان و زایمان

ضعف در بارداری نشانه ی چیست؟

بارداری یا حاملگی وضعیتی است که زن در رحم خود دارای جنین می باشد. از نشانه های بارداری حالت تهوع، سر ...

Calendar Icon 01 مرداد 1401 |
Calendar Icon 0 نظر
ادامه مطلب
0 تا 100 بستن لوله های رحم در شیراز + مزیت ها، هزینه و مراقبت های این عمل زنان و زایمان

0 تا 100 بستن لوله های رحم در شیراز + مزیت ها، هزینه و مراقبت های این عمل

بستن لوله های رحم در شیراز یکی از راههای مطمئن برای جلوگیری از باردار شدن است. که لازم است برای این ...

Calendar Icon 14 خرداد 1401 |
Calendar Icon 0 نظر
ادامه مطلب
3 عامل مهم در افزایش قد و توضیحات کامل ارتوپدی

3 عامل مهم در افزایش قد و توضیحات کامل

در این مقاله می خواهیم درباره پزشک افزایش قد در شیراز صحبت کنیم. بسیاری از افراد دوست دارند خودشان و ...

Calendar Icon 14 خرداد 1401 |
Calendar Icon 0 نظر
ادامه مطلب
 • عمل برگشت وازکتومی در شیراز و درصد موفقیت این جراحی

  عمل برگشت وازکتومی در شیراز و درصد موفقیت این جراحی

  Calendar Icon 14 مرداد 1401
  ادامه مطلب
 • شکستگی بینی در شیراز و 2 روش درمان آن

  شکستگی بینی در شیراز و 2 روش درمان آن

  Calendar Icon 19 مهر 1401
  ادامه مطلب
 • نحوه ی انجام سزارین اختیاری در شیراز، مراقبت ها و زمان انجام آن

  نحوه ی انجام سزارین اختیاری در شیراز، مراقبت ها و زمان انجام آن

  Calendar Icon 16 مرداد 1401
  ادامه مطلب
 • 3 مزیت آرتوکین تراپی در شیراز و هزینه انجام آن

  3 مزیت آرتوکین تراپی در شیراز و هزینه انجام آن

  Calendar Icon 02 شهریور 1401
  ادامه مطلب
 • 2 روش تعویض مفصل زانو در شیراز و مراقبت های بعد عمل

  2 روش تعویض مفصل زانو در شیراز و مراقبت های بعد عمل

  Calendar Icon 14 تیر 1401
  ادامه مطلب
 • 6 مزایا و 4 روش عمل لیزر چشم شیراز + هزینه و مراقبت های بعد آن

  6 مزایا و 4 روش عمل لیزر چشم شیراز + هزینه و مراقبت های بعد آن

  Calendar Icon 26 مهر 1401
  ادامه مطلب

درباره وبلاگ سینا پزشک

مجله سلامت پزشکی سینا پزشک:

 

در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی برخی نکات سلامت پزشکی بپردازیم. افزایش یافتن کلسترول در خون می تواند به صورت درد مزمن در ناحیه مچ پا خودش را نشان دهد. از جمله ویژگی هایی که احتمال آلزایمر را کاهش می دهد قدرتمند شدن ریه می باشد. تنها با خندیدن بعد از غذا خوردن می توان قند خون را کاهش داد. کلسترول بالا در خون یک قدم به سمت آلزایمر می باشد. این مثال ها نمونه هایی از نکاتی مفید در سلامت پزشکی بوده که در حین مختصر و کوتاه بودن بسیار مفید نیز می باشند.

 

تخصص جراحی زیبایی

 

با توجه به اینکه قرار است با نتیجه جراحی زیبایی بقیه عمر را سپری کرد باید به نکاتی که در نتیجه جراحی زیبا تاثیر گذار بوده توجه شود. در ادامه به بررسی برخی از این نکات می پردازیم. به دلیل اینکه انتخاب جراح پلاستیک بسیار مهم می باشد در ادامه به بررسی 5 ویژگی که یک جراح متخصص باید داشته باشد می پردازیم.

 

 1. یک جراح زیبایی متخصص باید بورد تخصصی جراحی پلاستیک را داشته باشد.
 2. جراح مورد نظر باید در جراحی حوزه مدنظر شما تخصص و تجربه کافی را داشته باشد.
 3. حتما باید دید زیبایی که جراح می شناسد مورد بررسی قرار بگیرد.
 4. اینکه از جراح مورد نظر و همچنین کارکنانش بتوانید احساس خوبی را دریافت کنید مهم می باشد.
 5. اینکه جراح در بیمارستان یا کلینیک عمل جراحی را انجام دهد بسیار مهم می باشد.

 

اگر عمل زیبایی توسط یک پزشک کم تجربه انجام شود ممکن است به عمل های زیبایی متعددی نیاز باشد که هزینه بر و نیازمند زمان بیشتری بوده و همچنین ممکن است سلامتی را نیز به خطر بیاندازد. بنابر این بهتر است به پزشک جراح زیبایی متخصص و حاذق مراجعه شود.

 

تخصص زنان و زایمان

 

در پیشگیری و درمان بیماری های زنان لازم است که خانم ها اطلاعاتی را درباره بدن خود داشته باشند و به شناخت درباره بدن خود برسند در ادامه تعدادی از این نکات را بررسی می کنیم:

 

خانم ها باید بدانند چه کارهایی را برای پیشگیری از سرطان پستان در چه زمانی انجام دهند، خانم ها باید چگونگی معاینه سینه برای شناسایی بیماری ها را بلد باشند  و در زمان های مشخصی انجام دهند، خانم ها باید انواع روش های غربالگری سینه را بشناسند و از معایب و مزایای هر روش نسبت به سایر روش ها آگاهی داشته باشند، خانم ها باید انواع روش های پیشگیری از بارداری را بدانند یعنی اطلاعات کاملی از عوارض هر روش داشته باشند.

 

تخصص کلیه و مجاری و ادراری

 

اصطلاحا به بیماری های کلیوی قاتلان خاموش گفته می شود، در صورت ابتلا به بیماری های کلیوی، بیمار باید دیالیز و یا پیوند کلیه انجام دهد به همین دلیل در ادامه به نکاتی اشاره می کنیم که در پیشگیری از بیماری های کلیوی مفید می باشند:

 

 مصرف زیاد نمک می تواند باعث ایجاد بیماری های کلیوی شود و همچنین باعث بدتر شدن وضعیت بیمار می شود، مصرف زیاد شکر برای سلامت کلیه ها مضر می باشد، مصرف دخانیات برای سلامت کلیه ها همانند سایر اعضای بدن مضر می باشد، مصرف آب به مقدار کافی می تواند سلامت کلیه ها را تضمین کند، چکاب سالیانه از جمله کارهایی است که برای سلامت کلیه ها ضروری بوده و معمولا به آن بی توجهی می شود، پرهیز از مصرف نوشابه یک قدم بزرگ برای سلامت کلیه ها می باشد.

 

تخصص جراحی مغز و اعصاب

 

در جراحی مغز و اعصاب باید به یک جراح خوب مراجعه کرد در ادامه به نکاتی اشاره می کنیم که موثر می باشند: با مشاوره از دوستان و آشنایان و کادر درمان می توان یک لیست از جراحان مغز و اعصاب تهیه کرد، تحقیق در باره مدرک جراح می تواند مفید باشد، توجه به تجربه جراح مغز و اعصاب بسیار مهم می باشد، در انتخاب جنسیت جراح باید راحتی خود را در نظر گرفت، علاوه بر جراح کیفیت بیمارستان نیز بسیار مهم می باشد، جراح باید به گونه ای باشد که ارتباط بر قرار کردن با او راحت باشد، نظر بیماران قبلی می تواند در تصمیم گیری موثر باشد.

 

تخصص چشم پزشکی

 

در این قسمت قصد داریم به نکاتی که در سلامت چشم ها تاثیر گذار می باشند بپردازیم: مصرف مواد مغذی و ویتامین ها می تواند از ابتلا به برخی بیماری ها پیشگیری کند، اگر چشم ها در معرض مواد شیمیایی و سمی و همچنین اشعه مضر خورشید قرار بگیرند ممکن است موجب آسیب دیدگی شود، استعمال سیگار یک تهدید برای سلامت چشم می باشد، وضعیت سلامت بدن بر وضعیت سلامت چشم ها تاثیر گذار می باشد، استفاده از لنز های غیر استاندارد خطر عفونت چشم ها را در پی دارد.

 

تخصص ارتوپدی و مفاصل

 

پزشک متخصص ارتوپد در تششخیص بیماری ابتدا با بیمار صحبت می کند و در ادامه به معاینه بیمار می پردازد. معاینه بیمار در چهار مرحله دیدن، لمس کردن، به حرکت درآوردن اندام آسیب دیده و استرس وارد کردن به مفصل مورد نظر و درنتیجه معاینه میزان قدرت عضله انجام می شود. ممکن است پزشک ارتوپد سایر مفاصل و استخوان ها را نیز مورد بررسی قرار دهد و قسمت هایی که از درد دور هستند را نیز معاینه کند.

 

تخصص قلب و عروق

 

برای سلامت قلب و عروق خواب شبانه به میزان هفت ساعت لازم است، کنترل فشار خون رابطه مستقیمی با کنترل سلامت قلب و عروق دارد، برای سلامت قلب و عروق باید مصرف چربی را کاهش داد، بررسی دیابت در بدن مهم می باشد، ورزش و تحرک بر سلامت قلب و عروق تاثیر مستقیم دارد. کاهش و افزایش وزن بر سلامت قلب و عروق اثر می گذارد. کنار گذاشتن سیگار می تواند سلامت قلب را تضمین کند.

 

خدمات سینا پزشک

با خدمات سینا پزشک می توان در صورت بیماری مراحل درمان را راحت تر و سریع تر پیش برد. رزرو نوبت به صورت اینترنتی، مشاوره به صورت آنلاین و رژيم درمانی آنلاین از خدمات سینا پزشک می باشد. در صورت کسب اطلاعات بیشتر درباره موارد گفته شده و مراجعه به پزشکان این بیماری ها می توان به سینا پزشک مراجعه کرد.

 

کلام آخر در سلامت پزشکی

در این مقاله به بررسی نکاتی مربوط به سلامت پزشکی در زمینه های جراحی زیبایی، زنان و زایمان، کلیه و مجاری و ادراری، جراحی مغز و اعصاب، چشم پزشکی، ارتوپدی و قلب و عروق پرداخته ایم.